Změněný Trutnov

Do Trutnova jsem jezdil čtyři roky hrát na Silvestra v hotelu Grand.

Trutnovského Krakonoše znám od svých 18 let, kdy jsme trávili rodinnou dovolenou na rekreaci ROH ve Špindlerově Mlýně.

Pivovar Trutnov byl založen roku 1582 a je známý tím, že v něm někdy v 70. letech koulel a později pouze přikuloval bývalý prezident Václav Havel.

Vedle Trutnovského pivovaru stojí hotel Krakonoš, který jsem měl velmi rád, protože i 1. ledna vždy spolehlivě otvíral v 11 hodin.

Měl jsem v Trutnově i jiné plánované zastávky. Času bylo dost, neboť zvukovou zkoušku jsme měli mít až v 18 hodin.

Od KC Uffo jsem byl za pár minut na hlavním náměstí. Nedaleká hospoda „No. 1″ funguje a na čepu má mimo jiné stále Krakonoše. Avšak interiér byl změněn ze stylu klasické české restaurace v neosobní pizzerii. A k mému největšímu žalu zmizel i můj zamilovaný pultík „na stojáka“. Tady si pivo teda nedám.

Dalším zklamáním byl samotný hotel Grand. Sice stále poskytuje své služby, avšak přilehlou restauraci si zřejmě pronajali Vietnamci a točí tam mého neoblíbeného Kozla 11°. Přitom před 7 lety tam byl na čepu vrchlabský Hendrych.

Mé další kroky vedly do historické budovy, kde jsem zamýšlel návštěvu hospody Na struzce, kde jsem vždy před silvestrovským večerem popíjel Tambora ze Dvora Králové nebo nějaký neotřelý speciál. Ovšem i tento šantán vypadal celkem uzavřeně, stejně jako blízká herna s nalévárnou krušovického piva, kde můj podnapilý kolega přišel na Silvestra roku 2011 záhadně o 10 000 korun.

Poslední nadějí byl právě hotel Krakonoš a ten naštěstí nezklamal.
Zavrhnul jsem posezení venku a zamířil přímo do útulného interiéru.

Můj oblíbený stav. Hučák, kde však lze sehnat místo k sezení.

11° Krakonoš jen zasyčela. Stojí stále takřka lidových 29 Kč. Trutnovský pivovar je u nás jedním z mála který drží takřka dumpingové ceny.

Kuřecí pánev jsem zapil chutnou tmavou desítkou, která je v našich krajích takřka nedostupná.

Skončil jsem netradičně celkem hutnou desítkou.

Všechna piva měla svůj charakteristický rukopis, až mne napadlo, jestli není při jejich výrobě používaná metoda HGB. U středního pivovaru by se to dalo očekávat. Přesto jsem byl u Krakonoše velmi spokojen.

Zavařovací sklenici s nakládaným balkánským sýrem jsem celou nezkonzumoval mlsal jsem ji i dva dny po mém příjezdu domů.

Při zrychleném návratu do divadla mi ještě do cesty vstoupil jistý bar, který inzeroval pivo „Zakázaná 11°“.

Barman mi dal informaci, že se jedná o jakousi nelegálně použitou ochrannou známku.

Na internetu jsem se dozvěděl, že Goldyho zakázanou 11° prodávají v pivotéce ve Dvoře Králové a že majitel pan Goldšmíd mi na přání převypráví celý její dlouhý příběh.

Kvůli tomu tam však nepojedu.

Závěrečná bilance: Pivo dobré, hospoda Krakonoš vynikající, ale jinak si myslím, že jde ten Trutnov pivně do prdele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>