Trinken Sie Deutsch?

Na chvíli se Kurníkšopahospoda trochu zgermanizovala.

Vedle originál německého  Weiherer Rauchu, který je sice v barvě čirý, ale jinak samý kouř, jsem mohl včera ochutnat třeba i 13° Märzen z Kostelce nad Černými Lesy.

Výživný posílený lager s vyváženou chutí. Pije se radostně, leč stále mu, dle mého názoru něco chybí do dokonalosti mého zamilovaného Märzenu z Žíznivého Dromedára. Již dvě sezóny jsem jej neobjevil. Vyrábí se ještě?

Další pivo se již Trinken Sie Deutsch? zrovna i jmenovalo.

Jedná se o pivo typu Kölsch, které bylo uvařeno ve spolupráci pivovarů Budvar a Cobolis.

Kolínský (am Rhein) pivní styl mám celkem v oblibě. Před pár lety jsem měl možnost Köln navštívit a ochutnat jeho charakteristické pivo z více než 15 tamějších pivovárků. Mok to lehoučký, který se normálně podává v malých štíhlých dvoudecových skleničkách a lokální obsluha třímající celé pro tento účel vyrobené věnce (kranz) s miniaturními pivy se může uběhat.

Česká verze Kölsche je podávaná v normálních velikostech 0,3 a 0,5 l.

V prvním čichovým vjemu je patrná jistá nakyslost, jinak je však truňk chuťově čistý a celkem poživatelný. Je dokonce i lehce aromatický a tak se dobře popíjí.

Vedle Lagerů, Bocků, Weizenů a jiných protřelých německých pivních stylů nám může kvalitní Kölsch či Altbier rozšířit naše povědomí o zemi našich sousedů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>