Sváteční Bohumín

Býval to žalostný, neutěšený kraj. Zdevastovaná příroda, nevzhledná krajina a minimální výběr pivních značek.

Dnes je Karvinsko a Bohumínsko regionem s nadějně se rozvíjejícím pivním průmyslem. Mezi současnou klasiku patří zejména pivovárek Žabák v Bohumíně – Skřečoni.

Točit pravidelně skřečoňskou 11°v Babylon Café na Střelniční ulici byl velice dobrý nápad. Ležák s osobitou chutí, který je možno usrkávat po celé odpoledne. Včeta měl tento produkt na vedlejších pípách ještě dva kolegy. 12°Štajger (nezaměňovat se Steigerem ze slovenskí obce Vyhne) z havířovského Balona je zajímavá, cítil jsem však excesivní příchuť kvasnic, což možná trochu kazilo celkový dojem. Naopak svrchně kvašená bohumínská 16°ve mne znovu evokovala atmosféru zimních svátků. Chutné, ale silné.Takže s konzumací opatrně. Na závěr by to chtělo ještě nějakou tu šištičku na dortu. Stala se jí sklenička skřečoňského Porteru 21°. Toto pivo jsem zhruba před 2 roky prodával v pivotéce a mohu prohlásit, že se jedná o mimořádně zdařilý výrobek. Sladkost jen náznaková, jinak celá plejáda konsonantních chutí od čerstvě pražené kávy až po blízkovýchodní ovoce. Když se člověk zapil, ani neregistroval těch 9,1% alkoholu, co pivo obsahuje. V dohledné době v Babylonu prý narazí speciální 12°, která je normálně vařená na zakázku pro jistý bohumínský hotel, kteří provozují naši polští spoluobčané na starobohumínském náměstí.

Boumínsko je zdevastované a nevzhledné, ale alespoň tam dnes mají dobré pivo.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>