V sobotu jsem hrál na plese ve Frýdlantě nad Ostravicí. Těšil jsem se, že si zase po čase dám jejich místní pivní značku.
Do hotelu Beskyd to bylo z kulturního domu kousek. Vzpomínal jsem, kdy jsem tento pivovárek poprvé navštívil. Už je to pár let. Naposledy jsem tam zabloudil cestou z Lysé Hory tak kolem roku 2014. Vím, že mi dost chutnala jejich polotmavá 14°. Pravda ovšem je, že jsem po výšlapu měl docela velkou žízeň.
Z frýdlantským pivem se nesetkávám běžně. Do Ostravy se snad ani nevozí a nepotkal jsem je ani na žádném významnějším pivním festivalu. To mnohem známější je pivo Albrecht z družebního města Frýdlant v Čechách.
V extrovně hotelu Beskyd probíhala oslava 18. narozenin jakéhosi místního puberťáka a mladá společnost už byla docela rozdivočená. Nejdříve jsem si dal desítku přímo u výčepu. Bohužel, nebylo to vůbec dobré. Mok řídký s až nepříjemnou příchutí kvasnic a cítil jsem v něm dosti intenzivní příchuť žluklého másla. Diacetyl jak vyšitý. Dopil jsem jen s největším sebezapřením a chtěl jsem ještě pro jistotu okusit 12°. Ta však pocházela z Nošovic. Dalším místním pivem byla polotmavá 13°. Tam jsem sice máslo necítil, zato byl však utrejch nakyslý. A podle mne to nebylo nečistěnými trubkami nebo prošlou záruční lhůtou. Vypadalo to na nekvalitní slad nebo na zgrcnutí piva při kvašení. V každém případě se nejednalo o žádný pozitivní degustační zážitek.
Podhorský pivovar mne tentokrát příliš nenadchnul. Ale asi mu ještě dáme šanci.
Byl jsem tam dvakrát a pokaždý tam pivo stálo za hovno a ještě tam byl všude příšernej smrad přepálenýho tuku z kuchyně. Ať jdou do řiti
Při mé lednové návštěvě jsem se stal svědkem situace, kdy museli stáhnout kvůli nakyslosti veškerá svá piva z výčepu. Radegast to „jistil“.
Vidím, že jsem tedy nebyl jediným postiženým. Když musí jistit Radegast, je zjevně něco špatně.