Kdysi jsem jezdíval autobusem přes Poděbrady do Prahy.
Tehdy jsem míjel restauraci Bílá růže, které dominovalo logo budějovického Budvaru. Měl jsem chuť, ale nebylo možno vystoupit.
V polovině 90. let se měl zakládat v Poděbradech minipivovar, ale samozřejmě jsem tam tenkrát jel zbytečně.
Reálný pivovar vznikl v tomto městě až před několika lety. V původních prostorech, kde se pivo vařilo už od roku 1502 tradice pokračuje.
Na čepu je hned několik místních druhů. Světlá jedenactka je osvěžující, velice podobná je i 12. Poučeného konzumenta upoutá výrazné chlebovité doznívání.
Majitel podniku mne provedl pivovarem a dal mi ochutnat lokální ipu a také 14 märzen, která mi chutnala jako náš Dromedár.
Poděbradské pivo se jmenuje Zdroj. Zatím se všechno vypije v areálu pivovaru. Věřme, že do budoucna bude možnost ochutnat je i mimo region.
Kdy jste tam byl? My (já a manželka) jsme tam byli tohle pondělí 15.7.
Ipu ani Ale už neměli, dvanáctka byla chlebovitá jak sviňa, ale manželce chutnala, já byl velice spokojenej s jejich jedenáctkou, Märzen byl vynikající, ochutnali jsme i černou čtrnáctku, stačilo jedno malé, je to dost hutné pivo, které moc neklouže do krku, škoda, že zdejší jídla jsou bez fantazie, ve 21.století jediné bezmasé jídlo smažák???!!!! Manželka nejí maso, ale ani smažený sýr, toho si za totality užila dost.
Jinak mladá servírka s ukrajinským přízvukem ani nevěděla, jestli pivo vaří muž či žena, pak jsem tam ještě viděl asi jejich provozní, nepůsobila moc sympaticky, tak jsem se jí radši na nic neptal a protože nás kasírovala, dostala malé zpropitné.
Kdyby se občas usmála, prohodila pár slov, odměna by byla někde jinde.
Jsem rád, že Poděbrady maj pivovar, ale návštěvu opakovat nebudu, i když jsem tam z Prahy hlavního nádraží za 50 minut, což je doba, za kterou neprojedu ani naše hlavní město z jednoho konce na druhej konec