Je to trochu zavádějící název. V této pražské čtvrti se zatím pivo oficiálně nevaří.
Nicméně, myslím, že se tu koná každý rok jakýsi mamutí pivní festival. Nikdy jsem se jej nezúčastnil.
V Letňanech nám ovšem nedávno vyrostla moderní polní nemocnice. I tehdy už bylo otázkou, zdali je to potřeba a jestli není praktičtější a zejména ekonomičtější využít současných dostupných kapacit včetně prázdných a již vybavených vojenských záložních nemocnic. Čísla nakažených smrtelnou chřipkou Covid 19 nám však vláda skrz média interpretovala jako hrozbu celonárodního vymření, takže veřejnost pohlížela na onu záležitost většinou nezúčastněně. Možná bylo podezřelé, že majitel (nebo snad pouhý pronajímatel ) letňanského areálu zbohatlík Sehnal požaduje za pronájem potřebného pozemku 26 milionů Kč měsíčně, zatímco ještě bohatší a u nás dokonce nejbohatší zbohatlík Kellner nabízí podobné prostory v Brně zdarma. Navíc se toto odehrávalo v době nouzového stavu, kdy jsou státní orgány oprávněny bezúplatně využívat majetek občanů. Ale je u nás zvykem – nejlépe se vydělává v čase krize.
Uplynuly zhruba tři měsíce, do letňanského lazaretu nepáchla ani jedna noha covidového pacienta a zařízení se bude rušit. Prostě jen tak. Blatný říká, že není potřebný zdravotnický personál, Babiš, že je polní nemocnice příliš nákladná. To ovšem v říjnu, když pekli tento vrcholně podezřelý kontrakt se Sehnalem, nevěděli. Celá sranda stála naše daňové poplatníky s DPH přes 100 milionů Kč. Část technického vybavení snad nakonec půjde přesunout do jiných nemocnic.
Samozřejmě se ještě ozval samotný Sehnal, který navrhoval spolčeným papalášům kompromisní řešení – pronajmout si jen omezené prostory za třetinový pronájem. No comment.
Už mne ani nepřekvapí, že se v médiích nikdo nezodpovídá za tuto drahou lumpárnu. Vláda má již takovou drzost, že se nejen nehodlá občanům této země omluvit za tuhle okatou zlodějskou boudu a naopak je stále straší mučivou smrtí a vyhrožuje, že jim zakáže vycházky do přírody. Kolik si toho ještě hrdý národ potomků husitů nechá líbit?
Samozřejmě, že tohleto je na trestní oznámení. Podal bych je sám, ale po mé zkušenosti, když jsem totéž učinil na někdejšího MZ Prymulu, přišla mi výzva k upřesnění v pěti rozvinutých bodech, což jsem bez právnického vzdělání nezvládl. Tak jen doufám, že bude jednat někdo z ústavních soudců, kteří jsou jinak, zejména v současné době zadarmo drazí.
Opět si můžeme všimnout manipulace s čísly hospitalizovaných pacientů. Zatímco naše zdravotnická zařízení byla na hranici kapacit v listopadu, kdy bylo podle statistik hospitalizováno přes 8300 osob, v současnosti, kdy jich je v této souvislosti v nemocnicích 5400 se situace údajně zhoršila. Přitom celých minimálně 37% pacientů (údaj samotného ministra Blatného) jsou lidé bezpříznakoví nebo v lehkém stavu a mohli by se léčit doma. Zdravotníci prý nestíhají, avšak osobně si myslím, že mají nějaké úvazky a dělají svou (i když možná nedostatečně placenou) práci. A zatímco nám doma hloupnou děti, mnozí lékaři či tak zoufale chybějící zdravotní sestry s nimi musejí zůstat doma, neboť nám naši destruktéři společnosti dlouhodobě uzavřeli vzdělávací instituty. Fuj!
Ještě jednou tady připomenu část Pandemického plánu ČR z roku 2011. Konkrétně tu část, která přikazuje v případě epidemie či pandemie poskytnout náležité kapacity.
30 000 běžných lůžek
Z toho 15% (4500) pro těžké případy.
Z toho 50% (2250 lůžek) s plicními ventilátory.
Ze stejného roku pochází i statistický údaj, podle kterého bylo na našem území v provozu 189 nemocnic. Oproti roku 1989 je u nás (jak je v současnosti vidno) nemocnic nedostatek. Jedna z nejčerstvěji zrušených se nalézá v Orlové. A v současné situaci, kdy se projevují katastrofální důsledky politik všech předchozích vlád to pociťujeme všichni.
Také jsem měl kdysi radost, když se z důvodů nižší porodnosti v 90. letech dětské školky předělávaly na hospody. Dodnes si vzpomínám třeba na úsměvné scény rozjařených opilců na pískovišti nebo na kolotoči. Jakmile se však začalo rodit opět dětí víc, vznikl problém….