Včera v poledne se vrátil Jirka Štverka z Prahy a přivezl pivo.
Na ploše pivotéky se nalézalo množství pivních přepravek z výrobky provenience české a německé. Co tedy lze v současnosti v pivotéce Pivovarského domu sehnat?
Z Petek jmenujme stálou nabídku z Qásku – Kunětický Hejkal, světlá 12°, polotmavá 13°a speciální 14° Firedog s feferonkami. Pak máme na skladě i pivo z Hukvald (světlá 12°a polotmavá 13°), které můžete jenom nenávidět nebo milovat. Zbylo i pár kousků z Ostravice, jmenovitě světlý ležák a pivo polotmavé, které se nyní jmenuje Zbuj. Pivaře zajisté potěší dnes už pomalu legendární koutský ležák 12°ze západních Čech. K Petkám řadím i truňk z Rychnova, přestože je balen do ztepilých pivních láhví. Kněžna je skutečná pochoutka. Objednal jsem také černou 14°- snad příště.
V láhvi přišla Chotěboř, Chodovar, sváteční červené pivo od Konráda a hojně vyžadovaný Nakouřený švihák z Českého Krumlova. Jak vtipně poznamenal jeden můj kolega, dole (v Hobitu) je jich plná hospoda. Doufejme, že slíbený nekuřácký koutek U Skákavého poníka otevře v termínu. Jako pochoutka pro znalce se v ledničce chladí i deset lahví IPA Samurai od varnsdorfského Kocoura.
Doplnili jsme zásoby populární něnecké značky Schneider. Vedle klasické pšeničné 12°TAP 7 máme i výživnou osmnáctku TAP 6, osmiprocentní TAP 5, TAP 4 a nakonec i filtrované TAP 2 Kristal weizen. Po čase se objevily i pšeničňáky Jacobs a Huber. Novinkou je hned 6 druhů piv z německého Hallertau, čili z významné chmelařské oblasti našich severozápadních sousedů. Netradiční německá IPA ze stejného pivovaru je dokonce v Hobitu na čepu.
Konečně se podařilo sehnat eisbock a to dokonce pšeničný. Pivo, které se zmražuje a odstraňuje se z něj voda, aby mělo větší hutnost a sílu má poctivých 12% alkoholu! Prosit!
Z nabídky je zřejmé, že i v létě je co pít, tak přijďte něco ochutnat.