…mají informaci policisté kteří stíhají silničního piráta, který srazil cyklistu Mirka Dušína a.dokonce pustil výfuk, aby nebylo vidět číslo…
Přes Český Brod jsem snad 50 let jezdil po trase Praha – Bohumín, ale nikdy jsem tam nevystoupil, protože nebylo proč. Místní pivovar tam uzavřeli už v roce 1968.
Avšak roku 1994 areál pivovaru koupila společnost Noveta s plánem jednou v něm opět vařit pivo. Po dlouhých 25 letech se to podařilo.
Obnovu pivovarské tradice si představuji jako velkou událost a důvod k projevu vlastenectví místních obyvatel. Proto mne poněkud překvapilo, že jsem po cestě od nádraží do centra nespatřil žádnou reklamu ani upoutávku. Po ubytování jsem se dozvěděl, že Českobrodský Ležák čepují ve městě ve třech podnicích.
Nejblíž byla restaurace U Hrabětů. Pěkná klasická „trojka“. Objednal jsem si místní 12, ale servírka mi nabídla pouze PU a Radegast.Neuspěly ani mé argumenty, že ráno dotyčného piva kupovali několik beček.
Sportku a Kohouta otvírali až ve tři dopoledne, tak jsem odjel vlakem na průzkum pivního okolí.
Odpoledne byla Sportka otevřená a místní pivo tam naštěstí čepovali. Klasická 12, lehce zakalená a slušně hořká. Až při druhém půllitru jsem zaregistroval elementy jakési celkem původní chuti. Super. Pivo dobré. Ale co dál? V hospodě jsem byl mezi štamgasty nejspíš nejmladší. Všichni lopali Kozla, ti bohatší PU. Českobrodský Ležák byl o osm korun dražší než Kozel.
Jestliže firma NOVETA investovala spoustu financí a.času do obnovy provozu, měla by domyslet svou obchodní strategii. Rozšíření sortimentu, logo, propagace, reklama, sklenice, pivní tácky.
Semínko zasazeno. Je třeba je zalévat.
Dnes konečně ochutnáno U Hrabětů a velmi chutnalo, na té hospodě je sympatické, že tam mají I Radegast.
Já v Českém Brodě jednou vystoupil, abych se zblízka podíval na největší stavbu Česka – vysílač kousek za městem. Má myslím skoro stejnou výšku jako Eiffelovka.