Informace pro ostravskou i přespolní pivní veřejnost: Jako každoročně v době kolem vánočních svátků jsou v Hobitu k ochutnání tradiční sezónní speciály.
Prvním z nich je černá 14°s ořechovou příchutí Black Dog. Jak vznikl tento název? V roce 2008 se mi zdál v Austrálii sen, že sládek Jirka Štverka mi v Hobitu načepoval silné černé pivo s názvem Černý pes. V té době jsem se nalézal asi 18 000 km od Ostravy, nicméně o pár týdnů později, krátce po mém návratu do rodného města jsem obsah svého snu přímo Štverkovi vypravoval. „Takové pivo nemám,“ přiznal se „ale mám černého psa.“ Poté mi představil štěně kříženého labradora. Aspoň v něčem mi ta podvědomá intuice vyšla.
Black Dog je plnotučné, poměrně hořké pivo tmavé barvy jehož chuť zjemňuje přídavek vlašských ořechů.
Dalším speciálem je pivo Fire Dog. Tentokrát se jedná o slavnou show kapelu, která má své zázemí právě v Hobitu. Každý kdo někdy viděl vystoupení tohoto souboru mi dá za pravdu, že něco takového se určitě nevidí každý rok. I přes liberálnost současných poměrů v naší kultuře má Fire Dog například zakázáno vystupování v Kostelci nad Černými Lesy.
Tekutý Fire Dog je letos trochu bledší barvy, ale plné chuti. Raritou tohoto speciálu je, že je jsou do něj přidány chilly papričky. Dle slov Štverky je vždy nejobtížnější odhadnout množství této ostré zeleniny na várku piva aby mok nebyl až příliš pálivý nebo naopak aby tam byly feferonky vůbec cítit. Mám stále v podvědomí feferonkový truňk z australského Broomu (minipivovar Matso´s), kdy jsem po něm musel rychle vypít další tři drahé neutralizující kusy. Proto mohu konstatovat, že letos je Fire Dog akorát. Při pití jen lehký náznak, v doznívání a dlouho po něm střední, leč příjemná peprnost.
Oba speciály jsou v současnosti v Hobitu na čepu, Black Dog navíc v PET lahvích (1l za 56 Kč) i nahoře v pivotéce.