Frýdek-Místek byl od 70. let baštou piva z Nošovic. Radegast je tam hlavní značkou doposud.
Kolem roku 2005 působil v objektu někdejšího Selika minipivovar Artur´s, který se zabýval výrobou polotmavého, mám dojem, že svrchně kvašeného piva.
Po kratší pauze vstoupil na scénu pivovar Morava, který celkem úspěšně funguje dodnes.
Ve FM hospůdce U kocoura (černého) se poprvé veřejnosti představil dnes již známý pivovovárek Troll.
Kousek od bývalého kina Vlast dnes stojí novodobá budova, ve které se nalézá místní stejnojmenná divadelní scéna.
Včera na zájezdě s divadlem Petra Bezruče jsem v těsné blízkosti objevil pohostinství Sokolík.
Nepříliš velký objekt stojí na kraji velkého sportovního stadionu. Ihned se mi asociovalo dnes často připomínané spojení sportu a piva, což je, zejména v případě tzv. Sokoloven prý světový unikát.
Uvnitř útulné hospůdky hned osm výkonných píp. Již druhou dekádu má Sokolík smlouvu s humpoleckým Bernardem a myslím, že své závazky, co se týká výtoče plní i překračuje. Na čepu Bernard 10° ve filtr i nefiltr verzi, stejně tak světlá 12°. Pouze filtrovaná forma 11° mi připadá trochu vodnatá, ale na žízeň proč ne? Sortiment doplňuje ještě pivo černé, pšeničné a 16° Ale.
Vevnitř skoro nikdo nesedí, celá početná klientela si pivo vychutnává venku. V Sokolíku je systém britského pubu – čili bez obsluhy. U výčepu se tvoří fronty, ale čilý a zručný personál vše zvládá, čili se na pití nečeká nikterak dlouho.
Pivko je příkladně ošetřené, osvěžující, ale nepřechlazené, řízné, ale nepřesycené. Pije se doslova samo. Chutná mi pšenice i nefiltr 12°. Více nestíhám, neboť musím jít účinkovat na představení.
Podnik nabízí k jídlu několik druhů polévek, uzeniny a zejména robustní langoše.
Ani cenově to není nikterak na hraně. Piva stojí 34 – 39 Kč.
Pojedete-li do FM, navštivte Sokolíka. Určitě to stojí zato!