Barevný pravopis

Bílá barva vlastně neexistuje, neboť ta je ve skutečnosti nejsvětlejším odstínem černé.

Platí to i naopak, ale to se pochopitelně současným rasistickým magorům nehodí do krámu.

Američtí PC (Political Correctness) kabaretiéři vymysleli další geniální číslo. Upraví se pravopis a slovo „černý“ (Black) se bude psát s velkým písmenem. Není divu, že v dnešním šíleném světě se k této výzvě okamžitě připojila významná část amerických médií. Na Černých životech přece záleží a proto si nezaslouží být psané s pouhým počátečním písmenem malým! Černí jsou přece více než bílí a tak je jim to třeba dát najevo i v gramatice.

Když zavrhneme scestné teorie kreativistů o sedmi dnech stvoření, podle všeho naše civilizace vznikla v dnešní Africe. Zrovna tam už před více než 5000 lety vzkvétala egyptská říše, která však třeba čerpala některé inspirace s nedaleké kultury núbijské. Nicméně když někdy v 15, století dorazili evropští mořeplavci na Černý kontinent, našli jeho původní obyvatele rozlezlé po četných dřevinách, což o žádném civilizačním prvenství nesvědčilo. Přitom příjemné klima, spousta zvěře, kokosy….Přinejmenším stejné podmínky pro případný vývoj.

V 60. a 70. letech skončila koloniální nadvláda v mnohých zemích Afriky nebo Západní Indie. Ve většině těchto států nadále využívají přínosu „zlých imperialistů“, natahují pracky pro finanční dary a často mezi sebou krutě válčí. Nevím, kolik stojí v republice Zimbabwe chleba dnes, ale v roce 2010 to byla asi devítimístná cifra.

Pomineme-li nešťastné úmrtí dnes charismatického recividisty a feťáka Floyda (Black Floyd, nikoliv Pink Floyd), masové porušování veřejného pořádku se v USA, ale i některých evropských městech periodicky opakuje. Násilí, ničení, rabování. Tím si chtějí zakomplexovaní barevní vynutit respekt a psaní velkých počátečních písmen.

Celá půvabná pravopisná fraška má však ještě jednu dimenzi. Logicky si bílí, kteří sice většinu současné civilizace vybudovali a statisticky mají nižší kriminalitu, velké počáteční písmeno nezaslouží. To samozřejmě může být rovněž vnímáno jako jistý druh diskriminace, proto některé mediální společnosti jako CNN nebo Fox News začínají používat velká písmena i ve slově „bílý“ (white). To však podle nějakého pomatence Daniszewského není rovněž v pořádku, neboť to evokuje představu, že bílí jsou původní rasa (???) Navíc doktorka Eva Ewingová tvrdí, že“ takto bílá zůstane neviditelná a tato neviditelnost je právě stěžejní pro udržení jejich moci.“                  Další mudrlant – profesor univerzity v NY Kwame Anthony Appiah (podle jména nejspíše Skandinávec) soudí, že právě velké počáteční písmeno B nebo W by vzalo vítr z plachet rasistům, neboť by už nebylo „provokativním popřením normy.“

Tak teď babo (Babo) raď! A to se ještě neozvali Asiaté a američtí Indiáni. Rozhodně bych ale prozatím instaloval do počítačové klávesnice další znak. Bylo by to tzv. „supervelké Č“ (XXXL „B“)pro případy, že slovo Černý se objeví na počátku věty.

Dále bych prozatím provizorně úplně odstranil počáteční písmena ze slov „bílý“ nebo „white“. Vznikly by tak jisté patvary „Ílý“ nebo v angličtině „Ite“. Nějak extra libozvučně to nezní, ale co též dopřát méněcenným ílým, kteří dle slov rychlokvašených expertů „nereprezentují sdílenou kulturu jako Černí.“

Rezervy máme pochopitelně i v našem pohostinství. Akční hlídky by měly začít kontrolovat, zdali se v našich výčepech vyskytuje dostatek piv Černé barvy. Ale to by neměly být nějaké obyčejné 12° ležáky nebo, nedej bože 10°stouty, jak jsme již mnohokrát v našich ochutnávkových pivnicích zažili, nýbrž robustní a extra silné ipy, portery či triple bocky se stupňovitostí nad 18 EPM a obsahem alkoholu nejméně 8%. Ílí hosté by o ně měli žádat s příslušnou úctou a pít je nejlépe na všech čtyřech za broukání tématické písně „bílý muž pod bičem otrokáře žil….“

P.S. Nevím, jaká je situace ve špěnělsky hovořících zemích, kde „černý“ se stále řekne „negro“. Alespoň ještě před pár lety tomu tam tak bylo….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>