Je to ostrov v Karibiku a ma na vlajce barevneho papouska. Na Dominice je tropicke klima a dve rocni obdobi – suche a mokre. Kdyz je zrovna suche obdobi je horko a take zizen. 29. srpna 1979 kdy komuniste u nas slavili 36. vyroci Slovenskeho narodniho povstani a ja se zrovna vratil z me prvni zahranicni cesty v Rumunsku, postihl Dominiku uragan s rychlosti vetru 241 km/h. Znicil co se dalo, mimo jine I peknou botanicko zahradu zalozenou Anglicany uz roku 1889. Statny Baobab [africky strom] spadl na nastesti prazdny skolni autobus a upne jej slisoval. Padly strom I slisovany autobus je mozno stale videt v botanicke zahrade.
Vetsinu ostrova pokryva prales s bujnou vegetaci a papousky. Nejvetsi turistickou atrakci jsou vodopady Trafalgar Falls vzdalene asi 5 km od pristavu. V roce 1996 jsme s kolegou toto misto navstivili. Sli jsme pesky v asi 35 stupnovem vedru, nastesti byl po ceste potravinarsky obchudek s pivem a na zpatecni ceste jsme nalezli krasnou hospudku s uchvatnym vyhledem na morsky zaliv kde jsme ochutnali mistni specialitu Spice, coz je skoricova kura macerovana v cistem lihu. Tento napoj je nasledovne nastesti reden na zhruba 50%.
Dominicke pivo se jmenuje Kubuli a stejne jako podobne znacky v regionu prijde v horku velice k chuti. Jinak bohuzel zadnou zvlastni chut nema. Od me posledni navstevy ostrova se ceny piva zvysily zhruba o 100% [aspon pro turisty] a lahve se zmensily z 0,33 l na pouhych 0,25 l. To v zadnem pripade jedno nestaci, takze se pivareni dosti prodrazi.
Po ceste z hospody jsem na zemi nasel cerstvou guavu {tropicke ovoce], ktera nejspis zrovna spadla ze stromu. Uprimne receno – chutnala mi vice nez cele Kubuli.