Britský pivovar Sheperd Neame byl dle etikety založen již v roce 1698.
V pivotéce Pivovarského domu Ostrava se sešly dva typy piva z oné tradiční provozovny. Double Stout je již podle názvu svrchně kvašené pivo černé jak but. Má v sobě vše, co správný stout má mít. Praženou chuť kávy, trošku karamelu, případně i lehkou pikantní stopu spáleniny. Alkoholicky tento truňk není silný (5,2%alc.), je však dostatečně hutný a chuťově výrazný. K jeho výrobě se používá speciálně pražený ječný slad, chmel z východního Kentu (East Kent hop)a proces probíhá i za pomoci historických, dnes už i v UK velice kuriózních dřevěných vystíracích kádí.
Ze stejného podniku pochází i Strong Ale zvaný Bishop Finger. Název je údajně odvozen od označení středověkého ukazatele na poutnické cestě ke Cantebury. Pivo bylo pod tímto jménem poprvé uvařeno v roce 1958 , kdy oficiálně ve Velké Británii skončila úsporná opatření implementovaná na počátku 2. světové války. Poprvé po 20 letech tak mohli v Sheperd Neame uvařit pivo ze sladu, který nebyl na příděl.
Stejně jako Double Stout ani toto „silné ale“ přes své označení nikterak mimořádně silné není (5,4%). Kupříkladu v Polsku se pod názvem „mocne“ skrývá pivo, které nezřídka mívá obsah alkoholu i 8%. Biskupův prst je pivko barvy polotmavé s charakteristickým anglickým buketem. Ve vyrovnaně nahořklé chuti jsou poměrně výrazné ovocné podtóny – v tomto případě lesní plody s červeným rybízem. Doznívání středně dlouhé kopírující primární chuť bez výraznějších anomálií.
Oba výrobky Sheperd Neame jsou v pivotéce Pivovarského domu Ostrava k dostání v lahvových půllitrových baleních za 74 Kč.